Devrimci Gençlik
ŞİMDİ AKKOR ZAMANIDIR, YAKINDA YALNIZ IŞIK GÖRÜLECEKTİR!— Yükselen Milliyetçilik ve Faşistler
— Gazi aynı Gazi
— Gazi öğretim üyesi Prof. Cangızbay 'Bu terörden korkuyorum'
— Faşist Milis Saldırılar ve Anti-Faşist Mücadelenin Sorunları

— Ana Sayfaya Dönüş
      Siyasal zor ise, oligarşik devletin asli işlevidir. Dolayısıyla faşist milislere karşı mücadele, her durumda oligarşinin siyasal zoruna karşı yürütülecek mücadelenin içinde yer alır. Bu yüzden, anti-faşist mücadele, anti-emperyalist ve anti-oligarşik mücadelenin ayrılmaz bir parçasıdır.

ÜNİVERSİTELERDE
FAŞİST MİLİS SALDIRILAR[Aşağıdaki faşist milis saldırı haberleri, "medya"da ve "sol medya"da yayınlandığı gibidir. Olayların anlatımı üzerinde herhangi bir düzeltme ve değişiklik yapılmamıştır.]

[Faşist milis saldırılara ilişkin iletişim için: devrim@antioligarsikgenclik.com]
  6 Nisan 2008
  Akdeniz Üniversitesi’nde 3 hafta önce başlayan gerginlik tırmandı. Silahların patladığı kavgada 7 kişi yaralandı. 34 kişi gözaltına alındı.
  80 kişilik sol görüşlü grup ile sağ görüşlü 60 öğrenci, kampus içinde karşılaşınca yeniden kavgaya tutuştu. Kavga sırasında iki kişi tabancayla öğrencilere 8-10 el ateş açtı. Polis yetkilileri, öğrenci olmadığı anlaşılan kişilerden Ömer U.’nun daha önce de benzeri olaylara karıştığı yönünde bilgiler bulunduğunu söyledi. (Milliyet)
  Polis ekipleri, olaylar sırasında elindeki silahla sağa-sola ateş ederek kaçan şahsın kimliğininin Ömer U. olduğunu belirledi. Polis, Ömer U'nun MHP üyesi olduğu yönündeki bir bilgi üzerine MHP Antalya İl Başkanlığı binasına baskın düzenleyerek İl Başkanı Mustafa Akar 'ın bilgisine başvurdu. Şahsın partilerine sık sık gelip gittiğini doğrulayan Akar, Ömer U'nun parti üyesi olmadığını savundu. Akar, "Kimsesi olmayan bir kişi olduğunu biliyorum" diye konuştu. (Cumhuriyet)

Akdeniz Üniversitesi/6 Nisan 2008  10 Mart 2008
  Uludağ Üniversite'sinde Faşist Milislerin ve Devletin Resmi Zor Güçlerinin Saldırısı

Uludağ Üniversitesi
  Toplam 45 bin öğrencinin eğitim gördüğü Uludağ Üniversitesi'nde, sağ ve sol görüşlü öğrenciler arasında haftasonu tartışmalar çıktı. Gerginlik, bugün saat 10.00 sıralarında Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'nin önündeki bahçede oturan sol görüşlü öğrencilere, ellerinde demir çubuk bulunan sağ görüşlü öğrenciler saldırdı. Çıkan olaylarda 6 öğrenci yaralanıp Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Saldırıyı protesto etmek için öğle saatlerinde Kredi ve Yurtlar Kurumu önünde toplanan 150 öğrenci, sloganlar attı. Bazı öğrenciler, önlem alan jandarmalara taş attı. Ellerindeki copları kalkanlara vurarak öğrencileri dağılması için uyaran jandarmalar, direnen kız ve erkek öğrencilere biber gazıyla müdahale etti. Dağılan öğrencilerin bir kısmı, tedavi gören arkadaşlarını ziyaret etmek için Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gitti. Özel güvenlik birimlerinin müdahelesine karşın hastaneye zorla giren öğrenciler, koridorlarda arkadaşlarını aradı. Bu sırada hastaneye giren jandarma, dışarı çıkarttığı öğrencilerden yaklaşık 40'ını gözaltına aldı.
  Olaylarda yaralanan öğrenci sayısı 13'e çıktı. Sabah 6 kişinin yaralandığı kavgadan sonra, jandarmanın dağıtmak istediği öğrencilerden 7'si daha yaralandı.

Uludağ Üniversitesi

  11 Ocak 2008
  Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde Kaçırma ve İşkence
  Mardinli Çin, Sosyoloji Bölümü, Diyarbakırlı arkadaşı Alkan da Sağlık Meslek Yüksekokulu öğrencisi. İddialarına göre iki öğrenci, 7 Ocak'ta okulları önünde, 'ülkücü' öğrenciler tarafından çevrildi. İki öğrenci, etrafını saran 7-8 kişilik grupla yürümeye başladı. İddiaya göre bir öğrenci evine götürüldüler. Çin, "Onları simaen tanıyoruz, okuldan öğrencilerdi. Evde, 'Niye konser düzenlediniz?' diye sordular. 'Biz düzenlemedik, yalnızca katıldık' dedik. Bana, 'Niye bilet sattın, terörist misin' diye sordular. Hem soruyor hem de sopalar ve yumruklalar vuruyorlardı. Başlarında, okul 'reisi' 'Ata Kemal' adlı kişi vardı. İnsanlıktan çıkmış gibiydiler. Biri, 'Reis bırak, kafasına sıkayım' diyordu. Diğeri, 'Reis izin ver, cinsel organını kesip ağzına sokayım' diyordu. 'Siz teröristsiniz' deyip küfrediyorlardı. Hayretullah'ı falakaya yatırdılar. Üzerimize atlıyor, göğsümüze ve başımıza vuruyorlardı. Boğazıma sopa dayayıp boğmak istediler" dedi.
  İddiaya(!) göre, eve 30'a yakın ülkücü girip çıktı. İki genç yaklaşık beş saat boyunca işkence gördü. (Radikal, 11 Ocak 2008)

  27 Aralık 2007
  İstanbul Üniversitesi'nde saldırı
  İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde dün yeni YÖK Başkanı'nın Fethullahçı ve ABD'ci kimliğine ve üniversiteler üzerindeki yeni gerici kuşatmaya dikkat çeken bir bildiri dağıtan yurtsever öğrenciler, gericilerin saldırısına uğradı. Gericiler bildirileri yırtıp atarken yurtsever öğrencilere de sözlü sataşmada bulundu. Bu sabah yeniden bildiri dağıtımı yapmak üzere okula giden TKP'li Öğrenciler'e önce gericiler, okula ellerini kollarını sallaya sallaya soktukları satırlar ve baltalarla saldırdı. Üç yurtsever öğrenci ciddi şekilde yaralandı. Bu saldırının ardından çatışmaya müdahale bahanesiyle polis yurtsever öğrencilere gazla ve copla saldırdı. Yurtsever öğrencilerin öğle saatinde akademisyenlerin de katılımıyla yapacağı basın açıklamasını da engelleyen emniyet güçleri, saldırıya maruz kalan 30 civarında yurtsever öğrenciyi gözaltına aldı.

  9 Mart 2007
  Ankara Üniversitesi'nde faşist saldırı
  Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nde, Halkevleri'ne üye öğrencilerle ülkücü öğrenciler arasında dün pankart yüzünden çıkan kavgada, Halkevleri üyesi beş öğrenci yaralandı. Fakülteye pankart asmak isteyen Halkevleri üyesi öğrencilere ülkücü öğrenciler müdahale etti. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu çıkan taşlı sopalı arbedede Halkevleri üyesi beş öğrenci hafif yaralandı. Yaralı öğrenciler hastaneye kaldırılırken, çevik kuvvet fakülte ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Halkevleri'ne üye öğrenciler, olayın ardından Sakarya Caddesi'nde toplanıp saldırıyı protesto etti. (Gazeteler)

  12 Ocak 2007
  İstanbul Üniversitesi'nde faşist saldırı
  10 Ocak günü Edirnekapı Öğrenci Yurdu'nda bir öğrencinin saldırıya uğramasının ardından dün de Süleymaniye'de fotokopi çektiren 7 öğrenci, ülkücü faşistlerin saldırısına uğradı.
  Finaller öncesi ders notları toplayan 7 İstanbul Üniversitesi öğrencisi Süleymaniye'de fotokopi çektirdiği sırada elleri satırlı ülkücü grubun saldırısına uğradı. Yaşanan kovalamaca İstanbul Büyüşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bahçesine kadar sürdü. İstanbul Üniversitesi öğrencisi Güneş Demir, Cemal Danacı ve Hasan Gönen yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Cemal Danacı'nın başına ve sırtına satır, beline ve kalçasına bıçak darbesi aldığı, Güneş Demir'in ise aldığı bıçak darbeleriyle bileğinde tendom yırtılması meydana geldiği bildirildi.
  Sosyal Hizmetler Müdürlüğü güvenlik görevlileri, müdahale ederek Güneş Demir'i korumaya aldı ve saldırgan iki faşisti yakaladı. Gözaltına alınan faşistlerin elindeki satırlara, polis tarafından el konuldu.

  30 Aralık 2006
  DEÜ'de Faşist Saldırı
  Dokuz Eylül Üniversitesi’nde bir grup faşist, Yurtsever Cepheli öğrencilere saldırdı. Olayda Yurtsever Cepheli dört öğrenci yaralandı.
  Dokuz Eylül Üniversitesi Dokuz Çeşmeler kampusünde bir grup faşist, okuldan çıkmak üzere olan Yurtsever Cepheli öğrencilere saldırdı. Geçen gün gerçekleşen olayda dört Yurtsever Cepheli öğrenci yaralandı.
  Bir süredir ülkenin çeşitli üniversitelerinde devam eden saldırıların bir parçası ola bu saldırıda üniversiteleri yurtseverlerden, devrimcilerden ve ilericilerden yalıtmayı, üniversiteli öğrencileri kimliksizleştirmeyi hedefliyor. Üniversite yönetimlerinin solcu öğrencilere yönelik sistemli engellemelerine paralel olarak gerçekleşen saldırıların ortak hedefinin ise üniversitelerin düzenden yana şekillenmesine engel olmayı amaçlayan yurtsever, ilerici öğrencilerin önünü kapamaya çalıştığı olduğu belirtiliyor.
  Saldırıda yaralanan Yurtsever Cepheli öğrenciler, tedavileri yapıldıktan sonra saldırıda bulunanlar hakkında suç duyurusunda bulundu ve yaptıkları açıklamada üniversitede de bu kişiler hakkında soruşturma açılması için girişimlerini sürdüreceklerini belirtti. (Sanal "Sol Gazete")

  19 Aralık 2006
  MEÜ'de Faşist Saldırı
  Mersin Üniversitesinde (MEÜ) 2 grup arasında çıkan kavgada bir öğrenci yaralanırken, meslek yüksekokuluna sığınan bir grup öğrenci, çevik kuvvet eşliğinde okuldan tahliye edildi.
  Alınan bilgiye göre, İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 2. sınıf öğrencisi Ahmet Cebba ve beraberindeki bir grup öğrenci, Yabancı Diller Meslek Yüksekokulunda bulunan kütüphaneye kitap teslim etmeye giderken, kimlikleri belirlenemeyen bir grup öğrencinin saldırısına uğradı. Cebba, saldırıda yaralandı.
  Cebba’nın yaralandığını öğrenen bir grup öğrenci, çevreden topladıkları taş ve sopalarla meslek yüksekokuluna giderek, sloganlar atıp, alkışlar eşliğinde olayı protesto etti. [Milliyet]

  19 Aralık 2006
  Biga'da Faşist saldırı
  Çanakkale'nin Biga ilçesinde 19 Aralık günü Gençlik Federasyonu üyesi 2 öğrenciye faşistler saldırdı. Saldırıdan yarım saat sonra bir araya gelen Gençlik Federasyonu üyesi öğrenciler, ikinci kez faşistlerin saldırısına uğradılar. Faşistler, "Bu gece sizi Biga'dan sileceğiz'' gibi tehditler savurdular.

  12-13 Aralık 2006
  Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Faşist Saldırı
  Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri 12-13 Aralık günlerinde iki kez faşistlerin satırlı, bıçaklı saldırısına uğradı. İlk saldırı 12 Aralık akşamı yaşandı. Öğrencilere saldıran 50 kişilik faşist grup ellerinde satırlarla çevik kuvvet polislerini de tehdit etmekten çekinmediler.
  Saldırıları protesto için yapılan yürüyüşte, "Eli Satırlı 50 Kişi Yıldız'da Ne Arıyor?, Faşist Saldırılara Geçit Vermeyeceğiz" pankartları açıldı ve ana giriş kapısına yüründü. YTÜ Devrimci Demokrat Yurtsever Öğrencileri adına açıklama yapan Fırat Atman, önceki gün Beşiktaş otobüs duraklarında 10 öğrencinin, faşistlerin satırlı saldırısına uğradıklarını hatırlattı ve ülke genelinde artan saldırılara değindi.
  Saldırılar bitmemişti, 13 Aralık'ta yeniden ortaya çıkan faşistler, bir kez daha satır ve bıçaklarla öğrencilere saldırdı. Polisin müdahale etmek zorunda kaldığı grup, geldikleri yere, İstanbul Ülkü Ocakları ile Beşiktaş Ülkü Ocağı'nın bulunduğu binaya girdiler. Polis, kendilerine de satırla tehdit savrulmasının da etkisiyle, binada arama yaptı ve 2 kişiyi gözaltına aldı. Polisin açıklamasına göre, olaylarda toplam 11 faşist, ellerinde satırlarla gözaltına alındılar.

  8 Aralık 2006
  Gazi aynı Gazi
  Bir kız öğrenci söz aldı ve AB'ye yönelik sorusunu yöneltmeye çalıştı. Konuşmasıyla birlikte salondaki homurtu da arttı. Sözlerini bitirdiğinde ise ortalık ana baba gününe döndü.
  Gençlerin bu kadar gözü dönmüş olanlarını son yıllarda hiç görmemiştim. Bir anda o kız öğrenciye tekme tokat nasıl saldırdılar, hayretler içerisinde kaldık. Durdurmaya çalıştık ama nafile.

  4 Aralık 2006
  Gazi öğretim üyesi Prof. Cangızbay 'Bu terörden korkuyorum' diyerek dersleri bıraktı
  Cangızbay, "Son derste Çocuklara, 'Artık gelmeyeceğim. Bu, terördür. Korkuyorum. Okula sahip çıkın' dedim" diye konuştu.

  4 Aralık 2006
  Ankara'da Öğrencilere Pusu Kuran Faşistler 4 Öğrenciyi Yaraladı

  Ankara’da 4 Aralık akşamı halı saha maçına giden öğrencilere Kurtuluş Parkı’nda pusu kuran faşistler, 6 öğrenciye satırlarla saldırdı. 4 öğrencinin ağır şekilde yaralandığı saldırıda bir öğrencinin parmağı koptu ve sırtına derin bir darbe aldı. Bir diğerininse bileği kesildi.

  4 Aralık 2006
  Ege Üniversitesi'nde Faşistler Öğrencilere Saldırı

  4 Aralık'ta, Ege üniversitesi içerisinde kolektif üyesi bir öğrenciyi sıkıştırıp dövmeye çalışan ülkücü öğrencilerin saldırısından sonra üniversitesine sahip çıkan devrimci demokrat öğrenciler okul içerisinde toplanırken çevik kuvvet ekipleri ve panzerler üniversite dışında konumlandırıldı. Gecenin ilerleyen saatlerinde solcu öğrencilerin dağılmasından sonra gece 00.30 civarında panzerlerle yurda giren çevik kuvvet ve sivil polisler yurdun kapılarını tutarak içeride kat kat arama yapıp bir kişiyi göz altına aldılar. Bunun üzerinde bugün EGE üniversitesinde yurdun önünde saat 12.15 de her fırsatta polisi ve çevik kuvveti üniversite içine sokan rektörlüğü kınamak için yapılacak basın açıklaması öncesi kafelerde bir önceki günü anlatan öğrencilere gıda kafede saldıran faşist grupla çıkan kavgada 5 öğrenci yaralandı. Hastaneye kaldırılan öğrencilerden 3 ünün durumu iyiyken 2 öğrenci ağır yaralandı.

  1 Aralik 2006
  Çanakkale'de de Faşist Saldırı

  Çanakkale'de Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda kalan öğrencilere bıçak ve sopalarla 10 kişilik faşist grup saldırdı. 30 Kasım'da hemen hemen aynı zamanlarda gerçekleşen saldırılardan biri yurt çevresinde dolaşan kızlı erkekli gruba karşı yapıldı. Diğer saldırı ise yurt içerisinde bir öğrenciye yönelik oldu.

  30 Kasım 2006
  Samsun 19 Mayıs Üniversitesi'nde 30 Kasım günü 16:00 sularında faşistler solcu öğrencilere pusu kurarak bıçak ve satırlarla saldırdı. Şehre inmek için araba bekleyen Öğrenci Kolektifi üyesi 4 öğrenci, 6-7 kişilik bir faşist grubun saldırısına uğradı. İçlerinde Samsun Halkevi başkanlığını yürüten Hasan Coşar’ın da bulunduğu 4 öğrenci, faşistlerin kullandıkları satır ve bıçaklarla ağır yaralandı.

  28 Kasim 2006
  Mersin'de Satırlı Silahlı Faşist Saldırı

  28 Kasım tarihinde Mersin Üniversitesi Çiflik Kampusu’na ellerinde satırlar ve silahlarla gelen faşistler Cumhuriyet Alanı’nda bulunan öğrencilere saldırdılar. Saat 13.30 civarında, polisin ve özel güvenlik görevlilerini gözü önünde gerçekleşen saldırıda bir öğrenci yaralandı. Saldırının ardından basın açıklaması yapan öğrenciler saldırıdan ögb, polis ve üniversite sekreterinin haberdar olduğu vurgulandı ve bu saldırıyı planlayanlardan hesap soracaklarını söylediler. Basın açıklamasının ardından toplu halde okuldan çıkan öğrenciler, Özgür Çocuk Parkı’ndan Mersin Eğitim-Sen Şubesi’ne kadar sloganlarla yürüdüler. Eğitim-Sen’de yapılan basın açıklamasına katılan SES, BES, Tüm-Bel-Sen,Yapı-Yol-Sen, SDP ve Halkevleri yöneticileri birer açıklama yaparak saldırıyı kınadıklarını söylediler ve üzerlerine düşen tüm sorumlulukları yerine getireceklerini belirttiler.

  24 Kasim 2006
  İstanbul Üniversite'sinde yine faşist saldırı

  24 Kasım Perşembe günü saat 14:30 sıralarında Beyazıt meydanındaki ana kapı önünde atılan öğrencilerin açtığı barakada bekleyen Öğrenci Kolektiflerir17;nden 15 öğrenci faşistlerin saldırısına uğradı. Okul içinden toplu şekilde çıkan 13 faşist önce öğrencilere laf attı. Öğrenciler, saldırıya geçen faşistleri biber gazı sıkarak püskürttü. Tekrar saldırıya geçen faşistler yeniden geri püskürtüldü. Bu sırada ise sivil polisler biber gazı sıkarak kendilerini koruyan öğrencileri tutarken faşistleri boş bıraktılar. Polislerin desteğine rağmen hiçbir şey yapamayan faşistler Beyazıt Meydanına doğru geri çekildiler. Çevik Kuvvetin araya girmesiyle cesaretlenen faşistler slogan atmaya başladılar. Öğrenciler de faşistlere sloganlarla karşılık verdiler. Bunun üzerine faşistler sloganlarla sahaflara doğru kaçtılar.

  15 Kasim 2006
  15 Kasım günü akşam saatlerinde, sol görüşlü 6 öğrenci, 30 kişi oldukları tahmin edilen ülkücü öğrenciler tarafından Tokat Niksar Yolu kavşağında yaklaşık saldırıya uğradı. Saldırı sonucunda Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğrencilerinden Erdal Gurur Koçyiğit, Ali Cenk Çelik ve Celal Taşar ağır şekilde yaralanarak Tokat Devlet Hastanesi'ne sevk edildiler. 2 gün sonra taburcu edilen öğrenciler saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

  10 Kasim 2006
  İÜ ve İTÜ'de Faşist Saldırılar

  Üniversitelerde eş zamanlı faşist saldırılar Dün(9 kasım),İÜ siyasal bilgiler fakültesindeki devrimci öğrenciler gün boyu faşistlerin çeşitli saldırılarına maruz kaldılar. Önceki gün de tramvay duraklarında bir öğrenciyi yaralayan faşistler, öğretim görevlilerinin isteği üzerine arandığında özel güvenlik görevlilerinin üniversitedeki varlığı da anlaşılıyordu. İki faşistin üzerinden pala çıktı.
 Polis ise saldırganları göz altına almak zahmetinde bulunmadı. Ardından saat 16:00 sularında arasında bir de iü edebiyat fakültesi öğrencisinin bulunduğu yaklaşık 7-8 faşist Öğrenci Kültür Merkezine girerek içerdeki öğrencileri silahla tehdit etti. Dışarda bulunan faşistler ise ÖKM'yi taşlayarak camların kırılmasına neden oldular.
 İki adet silah çıkaran "Fatih" isimli Edebiyat Fakültesi Tarih bölümü 2. sınıf öğrencisi SBF'deki olayda da yer almıştı.(Fakülteler arası geçiş yasağı kimlere uygulanmıyor, görünüz.) Bu olayların yaşandığı saatlerde İTÜ'de öğrencilerin açtığı masalara saldırıda bulunuldu. İTÜ'de Faşistler Satırlarla Öğrencilere Saldırdılar İstanbul Teknik Üniersitesi Maçka Kampüsü Yabancı Diller Yüksekokulu'nda İTÜ Öğrenci Kolektifi ve Öğrenci Muhalefetir17;nin açtığı masalara faşistler saldırdı. Öğlen saatlerinde gerçekleşen olayda üniversitenin öğrencisi olmadığı söylenen 5 kişilik ülkücü grup, önce öğrencilerin üniversitelerin piyasalaşmasıyla ilgili afiş ve broşürlerinin bulunduğu masalara kırıp dağıttılar. Ardından orada bulunan iki öğrenciye satırlarla saldıran faşistler Öğrenci Kolektifi ve Öğrenci Muhalefetinden iki öğrencinin yürekli duruşları ve orada bulunan öğrencilerin tepkileri üzerine kaçmaya çalıştılar. Satırlarla yapılan hain saldırıya karşı okullarını gerektiği gibi savunan ve faşistlere karşı 2 kişi olmalarına rağmen karşılık vererek kovalayan öğrencilere diğer öğrenciler de geçmiş olsun dediler ve destek verdiler.

  9 Kasim 2006
  Gazi Üniversitesi'nde faşist saldırı

  9 Kasım Perşembe 16:30 sıralarında Gazi Üniversitesinde bir öğrenciye faşistler saldırdı. Geçtiğimiz hafta yine Gazi Üniversitesi’nde dört öğrenciye saldırıp ikisini silahla yaralayan faşistler bu kez dün bir öğrenciye Tunceli'li ve Kürt olduğu için saldırdı. Hayati tehlikeyi bugün atlatıp komadan çıkan öğrenciye yapılan faşist saldırıyı protesto etmek için 10 Kasım Cuma günü Yüksel Caddesi'nde basın açıklaması yapıldı.

  3 Kasim 2006
  Gazi Üniversitesi'nde faşist saldırı

  Gazi Üniversitesi'nde bugün öğleden sonra faşist bir saldırı gerçekleşti. Saldırıda faşistlerin silah da kullandıkları ve dört öğrencinin yaralandığı belirtildi. Gazi Üniversitesi Hastanesi Acili'ne kaldırılan yaralı öğrencilerden birinin bacağında kurşun yarası olduğu, birinin burnu kırıldığı belirtilirken diğer ikisinin durumuyla ilgili kesin bir bilgiye ulaşılamadı.

  30 Haziran 2006
  İ.Ü. Öğrenci Kültür Merkezi (ÖKM)'ni satır ve sopalarla basan ülkücü faşistler, İstanbul Gençlik Derneği üyesi Günay Dağ'ı yaraladı. Dağ, gazetemize yaptığı açıklamada, faşistlerin ellerinde bıçak ve satır olduğunu, kolundan bıçaklandığını, başına da ucu sarılı satır ile vurulduğunu söyledi. Dağ, kendisine saldıranların bazıların öğrenci, bazılarının ise dışarıdan kişiler olduğunu belirtti. Dağ'dan aldığımız bilgilere göre saldırıyı gerçekleştiren faşistlerin isimleri şöyle: Mehmet Gökay Akçağ, Hakan Çatak, Hakan Hançer, Zafer Kuran, Tanju Mert ve soyadı bilinmeyen Fatih.

  30 Haziran 2006
  Marmara Üniversitesi'nde bir gurup ülkücü faşist, önceki gün satırlarla devrimci demokrat öğrencilere saldırdı. Saldırıda Diren Yeşil ağır olmak üzere dört öğrenci yaralandı. Başından sırtından ve karnının yan tarafından yaralanan Yeşil, Siyami Hersek Hastanesi'nde ameliyata alındı. Yaralılardan Özcan Nazik, Ali Yüksek ve Mahmut Serhat Karagöz ise tedavilerinin ardından taburcu edildi. Volkan şahin ve Oğuzhan Aydın adlı ülkücülerin de aralarında bulunduğu faşist gurubun saldırısına uğrayan Yüksek ve Karagöz olayı şöyle anlattı; Haydarpaşa Köprüsü'nü geçmiştik. Yeşilliklerin oradan aniden 15 kişi önümüze çıktı. Arkamıza baktık, bir 15 kişilik gurup da arkamızdaydı ve satırlarla bize saldırdılar. Çevrede bizimle olduklarını sandıkları izine gelmiş iki askere de satırlarla saldırdılar. Daha önce gözle tacizde bulunuyorlardı. Geçen yıl katılmadığımız başka bir olaydan ve yürütmeyi durdurma kararı almamıza rağmen idare bir yıl uzaklaştırma kararı verdi. Bu olay bizim teşhir olmamızı sağladı. Saldırının bize yapılmasının nedeni bu. Bunda idarenin de payı var. O gün okulda hiç polis yoktu. Zaten olsa da saldırılar çeviğin beklediği kapının oradan oluyor."